На сорок сорок – сорок морок



22 березня православна церква шанує пам’ять сорока мучеників Севастійських. Саме в цей день фахівці книгозбірні №3 зустрічали галасливу ватагу книголюбчиків учнів 3-Б (класовод Людмила Бараненко) та 3-Г класів (класовод Леся Бойко) БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК».


Бібліотекарі познайомили третьокласників з історією свята, його традиціями. День Сорока святих – це весняне рівнодення, тому кажуть, що «на Сорок святих день з ніччю рівняється». Намагаючись прискорити прихід весни, хазяйки випікають з тіста по сорок «жайворонків» чи «голубів». Адже справжня весна, зазвичай, починається з прильоту голосистих посланців Сонця.


За звичаєм, на Сорок святих дівчата варили сорок вареників, господині пекли сорок пампушок або пирогів із квасолею, капустою, сушнею, а школярі несли вчителям сорок бубликів у подяку за науку. 





Діти і своїх вчителів обдарували бубликами, 


потоптали ряст, бо хто напровесні його потопче, той здобуде здоров’я на весь рік.



Кумедні відчайдухи активно брали участь у іграх, відгадували загадки, доповнювали прислів’я та приказки, заманювали до себе лелек. А ще діти прослухали голосні читання народної бувальщини про лелек Таїни Братченко.



З чого починається кожне вкраїнське свято? Звичайно з питання, яке бібліотекарі задають користувачам-дітям: чи знаєте ви який нині день? А потім розповідають що і як відзначають. Тож святкуймо по-українськи. Бо ми того варті!


0 коммент.: