Дружба в калейдоскопі книжкових сторінок

 

Спробуймо тепер відповісти на це запитання. На перший погляд, усе дуже просто: придивився до людини, – вона тобі сподобалася. Потім поговорив з нею трохи, і ось вона – друг. Але ні, чомусь отак запросто не виходить. Очевидно, є якийсь секрет. Але немає покрокової інструкції.

Спробуй приміряти на себе роль гарного друга. Ти вмієш співчувати? А радіти разом, якщо у твого друга радісна подія? А що відбувається з тобою, якщо ви з другом довго не бачитеся? Ти бачиш гарне у своєму другові чи тебе тільки дратують його недоліки?

Справжній друг готовий ризикнути навіть своїм життям. Добре, що в нашому житті не все так критично. Але на що ти готовий заради друга?

«Обирай друга не поспішаючи, ще менше квапся проміняти його», – сказав відомий політичний діяч і винахідник Бенджамін Франклін. Ще одна чудова порада для того, хто прагне знайти друга.

І ще. Будь цікавим. Співрозмовником, людиною. До цікавих людей тягнуться інші люди, з ними прагнуть спілкуватися, а потім, коли більше дізнаються одне про одного, – і дружити.

Що б такого прочитати про дружбу?

 

Гаврило Троєпольський «Білий Бім, чорне вухо»

Книга про собаку й людину, про дивовижну дружбу і відданість.

Андрій Бачинський «Детективи з Артеку»

Пригоди друзів Антона, Сашка та Сергія. На героїв чекають захоплюючі несподіванки та справжні випробовування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі. А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу.

Валентин Бердт «Мій друг Юрко Циркуль та інші»

Усе починається з того, що Вадько Журбін і його друг Юрко Циркуль вирішили підзаробити грошенят на новий мобільник, обтрусивши грушу діда Дмитра. І все було б гаразд, якби не підступна гумка на Юркових штанах і невгамовний дідів пес. Пригоди безштанька на груші стала приводом до справжніх шкільних війн, з яких ворогуючі сторони врешті вийшли просто друзями, попереду яких багато життєвих випробовувань, і нещаслива дідова груша – чи не найлегше…

Владислав Крапівін «Троє з площі Карронад»

Тут можна знайти відповіді на всі запитання: і про те, що вибачати, а що – ні, і про те, на які подвиги здатна справжня дружба.

Оксана Лущевська Найкращі друзі»

В далекій заокеанській країні, в англомовному таборі для дітей з усього світу українська дівчинка Ксеня знаходить собі вірного друга Еріка – американського хлопчика, з яким, виявляється, так багато спільного, так легко і радісно, що взагалі не хочеться розлучатися. Але канікули не можуть тривати вічно. І чим наповнити розлуку? Хіба що листами.

Оксана Лущевська «Друзі за листуванням»

Ксеня, дівчинка із провінційного українського містечка, має вірного друга, котрий мешкає за океаном. Ерік і Ксеня листуються з того часу, як дівчинка відвідала англомовний табір у Сполучених Штатах. Ксеня мріє про зустріч з Еріком – і мрія збувається. Ерік приїжджає в Україну, на гостину до Ксенії. Але не сам… Із галасливим товариством, яке, хоч і дуже приємне, однак постійно не дає найкращим друзям, Еріку і Ксені, залишитися наодинці.

Зірка Мензатюк «Дике літо в Криму»

Це гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони…

                                                  

Аніта Найк «Практична психологія для дівчат»

Просто й зрозуміло написана книга для підлітків, між іншим корисна й хлопчиськам.


 Іван Ющук «Троє на місяці»

Як можна поєднати граматику і фантастичні пригоди юних українців на Місяці? Виявляється, зі скрутного становища й у космосі можна вийти переможцем, коли дбати про друга і пам’ятати про силу рідного слова.

 


0 коммент.: